MO30STANE | 22515
Type:
Drawers
Category:
Microwave
  • Width:
    24.0"
  • Height:
    16.9"
  • Depth:
    21.8"
Features
  • 10 power levels
  • 2.0 cu ft capacity
  • 1100 watts
  • optional frame for 30" built-in installation (fr30prox)
Protect your purchase with an extended warranty.
SPECIFICATIONS
Size
30 in
Gross volume oven
2.00 ft
Cavity finishing
enamelled white
Microwave power levels
10
Preset cooking mode functions
yes
Specialty oven features
Size
30 in
Gross volume oven
2.00 ft
Turntable
1 16
Cavity finishing
enamelled white
Microwave power levels
10
Preset cooking mode functions
yes
Multiple sequence cooking
4
Clock/Timer
Cook time function
Sensor reheat, defrost, cook
Child lock
Technical specifications
Electrical supply
120 V - 60 Hz - 10 A
Power rating
1100 W