T24UW925RS | 277971
Type:
Wine Coolers
Category:
Specialty Refrigerators
  • Width:
    23.9"
  • Height:
    34.4"
  • Depth:
    23.6"
  • Weight:
    185.0 Lbs
Features
  • door open alarm
Protect your purchase with an extended warranty.
General
Appliance Width (in)
23 7/8
Height (in)
34 3/8
Required cutout size (HxWxD) (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Capacity of 75 cl bottles (EU 2017/1369)
41
Range of temperature ((degree)C)
4-18 (degree)C
Door Hinge
Right
Power Cord Length
60"
Construction type
Number of compressors
1
Construction type
Built-in
Cover door installation system
Fixed-mounted
Door Hinge
Right
Reversible Door Hinge
No
Panel ready
Not applicable
Filter system
No
Installation Type
Built-under
Size and weight
Depth (in)
Height (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Net weight
185.000 lbs
Appliance Width (in)
Comfort
Capacity in 0.75l (bordeaux bottles)
41 No.
Lockable door
Humidifying equipment
Number of Adjustable Shelves
Interior light switch
4-18 (degree)C
Connection
Watts
150 W
Power Cord Length
60"
Fuse protection
15 A
Frequency
60 Hz
Plug type
A8 120V-3 prong rectangular
Volts
115 V