MAST30WDEX | 22513
Type:
Built In Warming Drawers
Category:
Warming Drawers
  • Width:
    29.9"
  • Height:
    22.0"
  • Depth:
    9.9"
Features
  • tempered glass bottom
  • temperature range 85 - 170 degrees f
  • open side construction enables loading heavy items without lifting
Protect your purchase with an extended warranty.
SPECIFICATIONS
Size
30 in
Cavity finishing
tempered glass bottom
Design
stainless steel
Specialty oven features
Size
30 in
Design
stainless steel
Total volume
2.3 cu.ft.
Cavity finishing
Temperature range
85 - 170 (degree)F
Technical specifications
Electrical supply
120 V - 60 Hz - 550 W / 5 Amps
Power connection
NEMA 5-15P with 59" power cord / NEMA 6-20P with 71" power cord