DHD48U790LS Silver Stainless
DHD48U790LS | 31597
Type:
Hood Accessories
Category:
Hoods
  • Width:
    48.0"
  • Height:
    5.0"
  • Depth:
    22.0"
Features
  • auto-on heat sensors
  • multi-speed fan
  • strip led lighting
  • noise dampening system
  • baffle filter
Protect your purchase with an extended warranty.
SPECIFICATIONS
OVERALL DIMENSIONS
Width : 48" Please refer to the Installation Instructions for more detailed dimensions.
REQUIREMENTS
Electrical: 120V, 60Hz, 15A